Merhaba sayın Misafir bugün: 07 August 2020, Friday - Okey Tavla Oyunu Oyna Bedava – OkeyTavla.NET - Hoşgeldiniz

okey oyna
Yaşam Daha İyi Bir Kalite Your Brain ve Bellek Arttırılması 6 Keys

Hepimiz, sağlıklı mutlu ve uzun daha üretken bir hayat yaşamak istiyorum. Yaşam kalitesi için

Okey Nasıl Oynanır

Okey Nasıl Oynanır Okey kö

mobil okey oyna

Mobil Okey Oyna OkeyTavla.NET sitesinde artık mobil okey uygulamamı

Görüntülü Okey Oyna

Sevdikleriniz ile Görüntülü Okey Oynayın Sevgili okeytavla.net kull

KIŞ ŞARTLARINDA OKEY OYUNU OYNAMAK Merhaba arkadaşlar malum kış sezonu başlamış bulu

Bugün dünya genelinde tahta oyunları harika bir mirası var. İnsanlar icat ve binlerce yıldır tahta oyunları oynamak edilmiştir. Bu oyunlar çağlar boyunca gelişti ve tüm bilgilerin ve eğlenceli inanılmaz bir mağaza olarak bugün var oylandı. Eski oyunlarından biri yaklaşık 3500 M.Ö. kadar uzanır Senet antik Mısır oyun, ve son zamanlarda icat bir oyun örneği Pente, 1978 yılında Gary Gabrel tarafından tasarlanan kadar

Birçok oyun rekabet yansıtacak Bu tür yarışlarda veya taktik ve savaş stratejisi olarak zaman faaliyetleri. Bu tür tavla veya satranç gibi oyunlar görülebilir. Tavla Tabula, iki oyuncu arasında bir yarış oyunu antik Roma oyun evrimleştiği.

Satranç oyunu oyunu Çaturanga olarak 3000 M.Ö. kuzey Hindistan’da kökeni vardır. Bu dört parça anlamı Sanskritçe adı ve dört bölümden, bir fil, bir arabanın, üç atlı ve beş ayak askerler içine Veda zamanlarda bir Hint ordusunda bir müfreze bölünmesi anlamına gelir. Çaturanga oyunu Shatranj olarak Pers girmiş ve oradan İspanya (Ajedrez) İslam genişletilmesi yoluyla batıya yaymak ve ardından sonunda Satranç modern oyun haline getirilmiş. Senterej adı Etiyopya satranç da Shatranj türetilmiştir. Çaturanga da doğuya doğru yayılmış ve Çin satranç Xiangqi ve Japon satranç Shogi haline gelişti. Diğer doğu varyantlar Tay satranç Makruk ve Birmanya satranç dahil Sittuyin.

Satranç hala Almanya’da Schleswig-Holstein bazı tarım köylerinde oynanan Çiftçi Satranç ya da Gala dahil olmak üzere birçok ilginç çeşitleri vardır. Gala kaleler olarak adlandırılan dört 4 x 4 bölümden oluşmaktadır 10 x 10 tahtada oynanır ve her oyuncu iki Kings veya Galas vardır. Dairesel Bizans Satranç 16 x 4 dairesel tahta üzerinde oynanır.

modern uluslararası Satranç başka ilginç selefi Kurye Satranç olduğunu. Ayrıca Kurierspiel adlandırılan bu oyun, 8 x 12 tahtada oynanan bir güney Alman çeşididir. Lucan Van Leyden büyük Hollandalı ressam rönesans ve Leiden oymacı bize ünlü resim, ondört yaşındayken 1508 yılında satranç Oyuncular verdi. Bu resim Courier bir oyun tasvir. Bu resim Berlin’deki Kaiser Friedrich Müzesi’nin parçasını oluşturan ve 1945 yılında dar Genel Pattons Üçüncü Ordusu tarafından Merkers tuz Erfurt yakınında mayın ve kurtarma taşınmadan önce bombalama baskınlarda imha kaçtı. Hartz Dağları Halberstadt yakınlarındaki Ströbeck köyü Brandenburg Seçmen-Prince Frederick William 1651 yılında köye sunulan bir Kurye kurulu sahiptir. Oyun daha güçlü parçalarından biri, Courier olarak adlandırılır.

Mancala bu gün Afrika, Karayipler, Hindistan ve güney-doğu Asya’da oynanan tahta oyunları bir aileye verilen isim. Bu oyunlar genellikle içlerine oyulmuş deliklerin iki, üç veya dört satır ahşap kurullarında oynanır. Bazen bu oyunlar toprağa scooped delik bir dizi oynanır. Bu oyunlar için kullanılan sayaçlar taşlar, mermer, tohum, fasulye, deniz kabuğu kabukları veya gübre küçük topaklar içerir. Mancala aktarmak ve oyuncu deliklerine sayaçları ekmek şekilde geliyor anlam Arapça bir kelimedir. Mancala oyunlar herhangi bir yönetim kurulu oyun adları en farklı set var; Mancala oyun için farklı isimler yüzlerce vardır. Oyun Afrika kökenli ve köle ticareti Arap tüccarlar tarafından ve Karayipler güney-doğu Asya, sonra Bantu genişletilmesi yoluyla yayılır ve. Bu isimlerin örnekleri Warri (Karayipler), Oware (Gana), Maruba (Güney Afrika), Tsoro (Zimbabve), Gabata (Etiyopya), Layli Goobalay (Somali), Pallanguli (Sri Lanka) ve Chongkak (Malezya) bulunmaktadır. [1999003 ] [1999002 eğlence saat sağlamak veya sosyal çalışmalar projeler hayata oyunlar, gümrük ve diğer kültürlerin dilini getirmek için temel teşkil birçok diğer ilginç oyunları vardır]. Diğer ilginç oyunlar Tavla, Bashne, BRAX, Bizingo, bul, dama, Dama, Fanorona, Git, Konane, Ming Mang, Mu Torere, Reversi, Shashki, zamma ve Zohn Ehl bulunur.

backgammon online Dünya Masa Oyunları – A History

  • Yazar : admin
  • Tarih : 27 Ocak 2015
  • Kategori : Tavla Salonları
  • Görüntülenme: 2.015 kez

Sponsor

Etiketler

Yorumlar