Merhaba sayın Misafir bugün: 12 July 2020, Sunday - Okey Tavla Oyunu Oyna Bedava – OkeyTavla.NET - Hoşgeldiniz

okey oyna
Yaşam Daha İyi Bir Kalite Your Brain ve Bellek Arttırılması 6 Keys

Hepimiz, sağlıklı mutlu ve uzun daha üretken bir hayat yaşamak istiyorum. Yaşam kalitesi için

Okey Nasıl Oynanır

Okey Nasıl Oynanır Okey kö

mobil okey oyna

Mobil Okey Oyna OkeyTavla.NET sitesinde artık mobil okey uygulamamı

Görüntülü Okey Oyna

Sevdikleriniz ile Görüntülü Okey Oynayın Sevgili okeytavla.net kull

KIŞ ŞARTLARINDA OKEY OYUNU OYNAMAK Merhaba arkadaşlar malum kış sezonu başlamış bulu

Genellikle Gombroon olarak bilinen

İran çömlek, erken İran medeniyet itibaren uzun süren bir geçmişi vardır. Tarım ilk kez orada başladığında, yerliler kendi günlük gereksinimleri için kil kaplar yaptı. İran ilk çanak çömlek çok basit ve siyah ya da kırmızı renkte ya vardı. Yavaş yavaş onlar ustaca hazırlanmış, canlı geometrik tasarımları ile bu toprak mallar dekorasyon başladı.

Tasarımı çanak M.Ö. yaklaşık 4000 yıl İran’da ve çömlek dönen makinesi icat aynı döneminde başladı. çömlekçilik, bu yeni makineyi kullanarak, borulu tencere, kase ve kavanoz hazır. Kalite yanı sıra üretilen çömlek miktarında bir artış oldu. tasarımlar özenle seçildi oyulmuş ve sanatsal tasarlanmış olması. Ikinci bin M.Ö. etrafında, basit tabak, sürahi, testiler ve çömlekler herhangi bir dış süslemeleri yoksun yapılmıştır. Bazı cilalı yüzeyler ile gri, koyu gri, kırmızı ve devetüyü renkleri vardı. Zoomorfik gemiler o dönemin en güzel kreasyonlar vardı. Bu çanak-çömlek, günlük kullanım için yapılmış. Dini amaçlar için de zoomorfik çanak çömlek istihdam edilmiştir. 1. bin M.Ö. ortasına kadar, bu zoomorfik damarların üretimi belirgindi. Daha sonra, bu azalmıştır.

Medyian hanedanı

İran çömlek gelişti ve bunlardan geniş bir yelpazede Malayer, Bisotun, Gelan ve Cordestan imal edilmiştir. Medyan dönemin Bir önemli yenilik sırlı eşya geliyordu.

Ahameniş Hanedanı (M.Ö. 6. yy) kurulmasıyla, Medyan dönemin basit sırlı mallar kazıma ve kalıplı skeçler ile festooned edildi. Rhytonu gibi yeni şekiller popüler oldu hangi tanıtıldı.

Part Hanedanlık döneminde (M.Ö. 248-224) sırasında, alkalin sırlı çanak çömlek tanıtıldı. Alkali sır kaplardan beyaz gövdesi üzerine uygulanmıştır. Matara ve büyük kaseler bu dönemde yapılmıştır. Dışında cam dan, çanak çömlek de düz kazıma çizgilerle bezenmiştir.

Sasani döneminde (M.Ö. 224 651 arası)

Çömlek sırlı ve sırsız mallar olarak kabul edilebilir. Sırlı seramik turkuaz, yeşil ve mavi dev depolama kavanoz, hacı şişelerde ve kaseler kullanılmıştır. sırsız mallar onların yüzeyinde damgalı süslemeleri ile kalın, dışa çekik jantlar vardı. Onlar bile Pehlevi yazıtlar süslenmiş.

Mesaj Sasani döneminde (7. yy CE) olarak, çömlek imalatı tüm İslam dünyada değişti sırasında İslam’ın gelişi oldu.

Arkeolojik araştırmalar çömlek en yaygın imal edildi İran platosunun dört ana alanları olduğunu gösteriyor: –

1. Zagros Dağları’nın batıya doğru yani ülkenin batı tarafında olan Lurestan.

2. Hazar Denizi’nin güneyinde yer almaktadır Gilan ve Mazandaran illerinde.

3. İran kuzey batı parçası olan Azerbaycan.

4. İran’ın güney doğu kesiminde bulunan Kerman ve Belucistan.

İranlı potters her zaman en yaygın önde çanak çömlek yapımında diğer İslam ülkelerinin onları terk ettiği, yeni fikirler ve türleri ile denemişlerdir.

[ 1999028] backgammon online İran Çömlekçilik World Of

  • Yazar : admin
  • Tarih : 1 Şubat 2015
  • Kategori : Tavla Salonları
  • Görüntülenme: 4.768 kez

Sponsor

Yorumlar